Ana sayfa Sultan Tavuğu Osmanlı Sultan Tavuğu Satışı – Sahibinden Sultan Tavuğu

Osmanlı Sultan Tavuğu Satışı – Sahibinden Sultan Tavuğu

Osmanlı Sultan Tavuğu Fiyatları
Osmanlı Sultan Tavuğu Fiyatları

Osmanlı Sultan Tavuğu son yıllarda oldukça popüler olmaya başlayan ve nadir bulunan bir tavuk türüdür. Bu tavuğun kökenleri Osmanlı İmparatorluğuna dayanmaktadır. Dünyaya duyurduğu adını da buradan almıştır. Tüm dünya tarafından “Osmanlı Sultan Tavuğu” olarak bilinmektedir. Bu tavuklar genelde beyaz renkle olmakla birlikte oldukça güzel bir görünüme sahiptir. Bu nedenle birçok çiftlik ve koleksiyoncu, hayvan sever yüksek ücretlerle olsa dahi bu hayvanların bakımını üstlenmektedirler. Sultan Tavuğu denilen bu tür Türkiye kökenli olup, 1850 yıllarında tüm dünyaya Osmanlı devletinin ticareti ile yayılmıştır. İngiltere’de çok sevilen ve oradan da tüm dünyaya pazarlanan bu tavuk adını da Osmanlı İmparatorluğunun girişimleri ve izniyle Osmanlı’dan almıştır.

Osmanlı Sultan Tavuğu Satışı

Osmanlı Sultan Tavuğu genelde orta boylu tavuk türlerinden birisidir ve minyatür cinsindedir. Günümüzde dünyada en çok aranan tavuk ve kanatlı hayvan türlerinin başında gelir. Oldukça nadir bulunan ve iyi bakılması gereken bir türdür. Genel olarak beyaz renkte, pamuk yapısında olan bu tavuğun nadir de olsa siyah ve gri renklileri de bulunur. Sultan Tavuğu çiftliklerin ender görülen güzelliklerinden birisidir ve sizler için Hindi Çiftliği aracılığı ile kolayca ulaşabileceğiniz konumdadır. Hindi Çiftliği olarak tüm kanatlı hayvanlarımızı özel olarak yetiştirip sizler için bakımlarını üstlenmekteyiz. Sultan Tavukları da en çok dikkat ettiğimiz ve üstüne düştüğümüz hayvanlarımızın başında gelmektedir. Özellikle nadir olarak bulunan ve birçok kişi tarafından özel olarak istenilen bu tavuk kesinlikle çiftliğinizi, bahçenizi, mekanlarınızı güzelleştirecek ve kendisini size sevdirecektir.

Sahibinden Sultan Tavuğu

İhmaller sonucu bir süre öncesine kadar Osmanlı Tavuklarının soyu ve yumurtaları Türkiye’de oldukça azalmıştı. Hindi Çiftliği başta olmak üzere birçok kurumun girişimleriyle tekrar Osmanlı Sultan Tavuğunun yumurtaları Türkiye’ye getirilerek bakımı üstlenildi ve sağlıklı bir bakım ile tekrardan Türkiye topraklarında üretimi başladı. Sultan Tavuğu çok nadir bulunmasıyla birlikte çok dikkat isteyen bir türdür, 100 yumurtadan küçük bir miktarı başarılı şekilde doğup büyüyebilmektedir. Bu süreçte de bakımı, ilgilenilmesi ve sağlıklı tutulması oldukça önem taşır. Hem anne tavuğun sağlığı, iyi beslenmesi ve hissetmesi, hem de yumurtaların bakımı bunda önemli bir etkendir.


SİPARİŞ HATTI:  05523002123